ZWYCIĘSTWO, PORAŻKA I WIELKIE EMOCJE NA INAUGURACJĘ 1 LIGI SENIORÓW!

W miniony weekend rozpoczęły się rozgrywki pierwszej ligi seniorów. W meczu inauguracyjnym Banda Świrów podejmowała Legię Warszawa. Spotkanie rozpoczęło się od prowadzenia 2 bramkami gości, jednak po chwili Neptuniarze doprowadzili do remisu i do końca spotkania toczyła się walka „punkt za punkt”. Dopiero pod koniec 4 kwarty nasza drużyna odskoczyła zespołowi Legii na 2 bramki i ostatecznie Neptun Łódź wygrywa 16:14 🔥. Następnego dnia w dobrych humorach po pierwszym meczu nasi zawodnicy przystąpili do spotkania z AZS UW Warszawa. Ponownie mecz zaczął się od dwóch bramek przewagi warszawskiego zespołu, jednak później wróciliśmy na właściwe tory i znowu toczyliśmy zacięty bój do ostatniej sekundy spotkania. Niestety w ostatniej kwarcie zmęczenie spowodowane brakiem zmian, które utraciliśmy na skutek wykluczeń dało o sobie znać. W naszą grę wdarły się pośpiech i niecelne strzały. Ostatecznie ulegliśmy zespołowi ze stolicy 8:9. Szkoda, że w tym meczu zabrakło Mateusza Cegielskiego, który dzień wcześniej był jednym z najlepszych naszych zawodników.
Mimo dobrej dyspozycji całego zespołu na specjalne uznanie oprócz Cegły zasłużył Piotr Harasimiuk, który po dłuższej przerwie wspomógł Neptuniarzy i wyczyniał cuda w bramce. Wielkie brawa należą się też fanom Neptuna, którzy w obydwu spotkaniach swoim dopingiem nieśli naszych zawodników. Dziękujemy i mamy nadzieję na wsparcie w kolejnych rundach seniorskich rozgrywek 💙💪.
Szczegółowe wyniki meczy można znaleźć tutaj:
http://www.pilkawodna.waw.pl/pierwszaliga20.htm
po wycofaniu się z rozgrywek zespołów z Gorzowa do rywalizacji w naszej grupie dołączy też nasz domowy rywal czyli Politechnika Łódzka. Pierwsze akademickie derby naszego miasta już niebawem!

Partnerami UKS NEPTUN są: Uniwersytet Łódzki, AZS Łódź i Województwo Łódzkie
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.