TURNIEJ PIŁKI WODNEJ W MYŚLIBORZU U-13 I U-11

DWA DRUGIE MIEJSCA NASZYCH NAJMŁODSZYCH W MYŚLIBORZU!
Drużyny 2005/06 i 2007/08 wracają z Turnieju Niepodległości w Myśliborzu z pucharami za drugie miejsce. W obi przypadkach okazaliśmy się lepsi od drużyn Alfy Gorzów i SMS Gorzów a wyprzedził nas Pałac młodzieży. Walka o pierwsze miejsce była bardzo zacięta – starsi ulegli Pałacowi 1:3 i 1:2 (szczególnie w drugim meczy byliśmy blisko zwycięstwa). Do szczęścia zabrakło jedynie skuteczności. Najlepszym strzelcem drużyny był Kacper Gaszewski a najwszechstronniejszym zawodnikiem Mateusz Szmajda. Kacpra wspierali w ataku Kuba Wierzchoń i Krzysiek Świątczak, na zmianę z Danielem Pardejem. W obronie oprócz Mateusza Szmajdy coraz lepiej radzili sobie bracia Jagielscy, w bramce solidny jak zwykle Krzysiek Grabowski. Aktywną grę pokazał nareszcie Maks Śniegula. Cenne doświadczenia zebrali też zawodnicy z mniejszym stażem – Kuba Kostur, Filip Hinc
Młodsi pierwszy mecz z Pałacem wygrali 5:4 a w drugim ulegli 2:4 (o pierwszym meczu przy tej samej liczbie punktów zadecydował lepszy stosunek bramek – zabrakło nam jednej bramki).
Obie drużyny zasługują na wielkie pochwały, wszyscy zawodnicy mogli się wykazać. Mieliśmy kilka debiutów – w drużynie 2007/2008 w roli bramkarza zadebiutował Janek Koliński a swoje pierwsze bramki dla Neptuna zdobyli Olaf Gdakowicz, Adrian Pawlak, Ignacy Trudnos i Kacper Koziara, debiut zaliczył też Piotrek Korneluk. W ataku brylowali Mateusz i Szymon Ciuła oraz Miłosz Janicki, królem obrony był Rafał Orzechowski, najwszechstronniejszym zawodnikiem był Dawid Stachowiak.
Z pewnością będziemy mieli pociechę z naszego narybku. Najbliższą okazją żeby się o tym przekonać będzie turniej fazy grupowej Mistrzostw Polski Młodzików U-13 w styczniu (6-7.01), który rozegramy w Łodzi.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.