Uczniowski Klub Sportowy „Neptun” powstał 1 września 2010 roku. Swoją działalność kieruje w stronę dzieci i młodzieży, które pragną zdobyć umiejętność pływania i gry w piłkę wodną. Jego założycielami są dwaj utalentowani sportowcy – pasjonaci piłki wodnej,grający trenerzy: Sebastian Plech oraz Dawid Słonka. Od marca 2012 roku do rodziny UKS „Neptun” dołączył wspaniały trener Wiktor Berendiuga (brązowy medalista IO w Seulu). W 2014 roku do klubu dołączył  Dominik Sznajder( Prezes klubu),który wraz z trenerami Berendiugą,Plechem i Słonką wyprowadzili klub na szerokie wody, zdobywając liczne medale w różnych kategoriach wiekowych.W 2017 roku do kadry szkoleniowej dołączył wychowanek klubu Bartek Kośka(grający trener oraz menedżer ds. nauki pływania)

W sezonie 2017/2018 Neptun po raz pierwszy zadebiutował w ekstraklasie piłki wodnej seniorów pod szyldem UNIWERSYTETU ŁÓDZKIEGO.
Zajęcia w klubie prowadzone są przez wyspecjalizowanych instruktorów i trenerów pływania i piłki wodnej, pod opieką ratownika.

W klubie „Neptun” można: nauczyć się pływać bez względu na wiek, zdobyć umiejętność grania w piłkę wodną pod opieką najlepszych trenerów, uczestniczyć w turniejach i zawodach sportowych, poznać świetnych ludzi, nawiązać nowe przyjaźnie, a przede wszystkim ZYSKAĆ WSPANIAŁY SPOSÓB NA SPĘDZANIE WOLNEGO CZASU!