KADROWICZE Z NEPTUNA!!!

NASI W KADRZE NARODOWEJ!

W Gorzowie Wlkp. rozegrany został turniej juniorów młodszych w piłce wodnej Słowianka Cup. W zawodach wzięły udział dwie reprezentacje Polski.

Już pierwszego dnia dwie drużyny w biało-czerwonych barwach zmierzyły się ze sobą. W podstawowym czasie gry padł wynik 5:5, natomiast w rzutach karnych 7:6 wygrał zespół oznaczony numerem 2. W pierwszej kolejce Anglicy pokonali też Litwinów 10:5. Drugą serię rozpoczął mecz naszych północnych sąsiadów ze zwycięzcami bezpośredniego pojedynku polskich drużyn. Po zaciętej walce Polska 2 wygrała 10:9. Polska 1 z kolei uległa Anglikom 4:16. W ostatniej serii zespół Polska 2 stawił opór drużynie z Wysp Brytyjskich, remisując w podstawowym czasie gry 9:9. W karnych to Anglicy jednak wygrali 4:3. W ostatnim meczu fazy grupowej Polacy pokonali Litwinów 7:5.

W finałach pary były takie same, jak w ostatniej kolejce, jednak tym razem wyniki się odwróciły – pierwsza drużyna Polski przegrała z Litwinami 7:9 i zajęła ostatnie miejsce w turnieju, a drużyna Polska 2 po kolejnym remisie z Anglikami (5:5), wygrała tym razem w rzutach karnych 8:7, triumfując w całym turnieju.

Najlepszym strzelcem wśród Biało-Czerwonych był Wojciech Babula z Polski 2, który do bramki trafiał jedenastokrotnie. W Polsce 1 po pięć bramek zdobyli Grzegorz Cegielski i Maksymilian Krakowiak.

Turniej w Gorzowie Wlkp. był okazją do przeglądu kadry juniorów młodszych. Na podstawie obserwacji trenerzy Jacek Osiński, Aleksandra Kristonosić i Sebastian Żabski wyselekcjonują zawodników, którzy w kwalifikacjach będą walczyć o występ na przyszłorocznych mistrzostwach Europy juniorów młodszych.

http://www.pilkawodna.waw.pl/slowcup18.htm

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.