DOBRY WYSTĘP SENIORÓW!!!

Solidny występ Seniorów w Ekstraklasie?‍♂️

?Mimo, że do Mikołajków jeszcze trochę czasu, „Neptuniarze” chcieli sprawić sobie wcześniejszy prezent, w postaci wygranej z dużo wyżej notowanym rywalem – WTS Polonia Bytom.

?Sobotnie zawody drużyna ze Śląska rozpoczęła z wysokiego „C”, pakując nam w I kwarcie aż siedem bramek, gdzie my potrafiliśmy odpowiedzieć tylko dwiema. Każda następna kwarta w naszym wykonaniu wyglądała co raz lepiej, w obronie jak i w ataku. Cieszy fakt, że dużo goli strzeliliśmy po zespołowych, a jednocześnie efektownych akcjach. Radek Karaczko nastawił swój celownik już chyba na dobre i zaaplikował przeciwnikom, aż cztery bramki, a w grze z tyłu pewność dawał Bartek Kośka.
Mimo naprawdę dobrego występu całej drużyny przegrywamy I mecz 10:18. Kto wie, jak zakończyłoby się to spotkanie, gdyby nasza gra w obronie na początku była nieco solidniejsza.

?Do drugiego meczu „Banda Świrów” podchodzi z należytą motywacją, mając gdzieś w podświadomości, że pierwsze zwycięstwo w Ekstraklasie wcale nie jest melodią odległej przyszłości, pod warunkiem, że w wodzie damy z siebie maxa!
Mecz był naprawdę wyrównany i znów szkoda I kwarty, w której przegraliśmy 1:4, a każda kolejna była „na styku”. Na uwagę zasługuje wspaniały gol naszego „Jokera” – Janka Kielana, który śrubą, w pięknym stylu pokonał bramkarza z Bytomia. Kreowaniem sytuacji z przodu wyróżniał się z kolei Olgierd Skrzypiński. Przed IV kwartą mieliśmy wynik 8:11 dla przyjezdnych, co dawało nadzieję na „happy end” dla Neptuna. Niestety zmęczenie dało o sobie znać, Ślązacy wyprowadzili kilka skutecznych kontr i końcowy wynik to 10:14 dla Polonii Bytom.

?‍?‍?‍?Oba mecze stały naprawdę na przyzwoitym poziomie i kibice zasiadający w weekend na trybunach, mogli cieszyć się dobrym widowiskiem.

?Niespodzianka była blisko, cieszy naprawdę dobra postawa naszej drużyny i widać, że doświadczenie zbierane w Ekstraklasie zaczyna pomału procentować.

?Już z tego miejsca zapraszamy na kolejne spotkanie w roli gospodarza. Za dwa tygodnie (09-10.11) zmierzymy się z Legią Warszawa. Stołeczna drużyna w ten weekend „urwała” punkty liderowi – ŁSTW Politechnika Łódzka OCMER, więc trzeba będzie liczyć się z trudną przeprawą.
Oczywiście liczymy na tłumne przybycie naszych kibiców na ten szlagierowy pojedynek, a my jak zawsze pokażemy charakter!

?I Mecz: ECOPERLA „Neptun” Uniwersytet Łódzki 10-18 WTS Polonia Bytom
?II Mecz: ECOPERLA „Neptun” Uniwersytet Łódzki 10-14 WTS Polonia Bytom

http://www.pilkawodna.waw.pl/ekstraklasa18.htm

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.