Akademia Sportów Wodnych Neptun

UWAGA! Zgłoszenia proszę przysyłać mailem!

W mailu jak i przez telefon będziemy potrzebowali następujących informacji na temat dziecka:

Imię i Nazwisko
Wiek
Wzrost
Czy dziecko kiedyś już pływało
Telefon kontaktowy do opiekuna

Nr Telefonu, pod którymi można dokonywać zapisów oraz rozwiewać wątpliwości:

665-073-207 Dominik Sznajder

e-mail: lodz.neptun@gmail.com

Pływanie to sport idealny.

Pływać można w każdym wieku – od 0 do setki, a nawet dłużej 😉 Pływanie nie obciąża organizmu, jest sportem mało urazowym, jest polecane jako najlepsza aktywność fizyczna w rekonwalescencji i rehabilitacji. Pływanie wzmacnia kondycję i wydolność organizmu, pomaga spalić kalorie, kształtuje piękną sylwetkę, buduje koordynację i zmysł równowagi.

Pływanie poprawia system odpornościowy organizmu,dzięki temu dzieci mniej chorują. Zdaniem pediatrów, układ krążenia i układ oddechowy małych pływaków pracuje lepiej. Krążenie poprawia się, ponieważ wszystkie narządy są lepiej odżywione, a toksyny szybko usuwane. Lepsza jest wentylacje płuc. Dzięki pływaniu Twoja pociecha uniknie wad postawy, będzie sprawniejsza i zwinniejsza.

Zajęcia na basenie sprawią, że dzieci będą się przede wszystkim dobrze bawić, zyskując przy tym całą gamę nowych umiejętności.

W wodzie pracują bowiem wszystkie mięśnie, a stawy i kręgosłup nie są tak obciążone, jak w przypadku innych sportów. Dzięki silniejszym mięśniom dziecko będzie się szybciej rozwijało fizycznie. Poprawi się koordynacja ruchowa, co z kolei ułatwi mu nabywanie kolejnych umiejętności, np.: chodzenia czy jazdy na rowerze itp.

To dyscyplina sportu, która najlepiej przygotuje dziecko do życia w grupie rówieśników

Dzięki grupowej formie zajęć dzieci stają się bardziej uspołecznione – otwarte na ludzi, co w przyszłości zaowocuje lepszymi kontaktami z rówieśnikami w grupach przedszkolnych i szkolnych. Przełamanie barier nieśmiałości już w najmłodszych latach sprawia, ze dzieci chętniej podejmują aktywność i funkcję lidera w grupie w okresie obowiązku szkolnego jak i w dorosłym życiu.

W Naszej Akademii Pływania najważniejsze jest to, by dzieci uczyły się pływać efektywnie oraz w przyjaznej atmosferze! Dlatego swojego fachu uczymy się z różnych źródeł, z których wybieramy te najpotrzebniejsze aspekty. Przede wszystkim jednak liczy się PRAKTYKA – Również za granicą – Dzięki czemu możemy porównać różne systemy szkoleń, poznać nowych inspirujących ludzi i obalić wiele mitów.

 Na zdjęciu nasz Trener Bartek, który przez 3 miesiące w skąpanej słońcem Grecji, udowadniał dzieciakom, że nauka pływania wcale nie musi być nudna i dawał im radość z nowo nabytych umiejętności oraz zdobywał kolejne, cenne doświadczenia!

Jeśli jeszcze nie należysz do Naszej Akademii nic straconego! Skontaktuj się z nami:

📧lodz.neptun@gmail.com

🌐www.neptunlodz.pl