Akademia Sportów Wodnych Neptun

 

AKADEMIA PŁYWANIA – ZIMOWY NABÓR

🔥Zima w pełni, pogoda nie rozpieszcza, za to w Akademii Pływania Neptuna zawsze jest gorąco!

🆕Wszystkich nowych chętnych w wieku 5-12 lat, Serdecznie Zapraszamy na pływalnię SP 173, ul Sienkiewicza 46. Na miejscu będzie do pobrania deklaracja członkowska, a my udzielimy wszystkich potrzebnych informacji. Dzieci, które miały już kiedyś styczność z basenem, poddamy krótkiemu sprawdzianowi, by przydzielić je do odpowiednich grup zaawansowania (Prosimy zabrać ze sobą strój kąpielowy + czepek), a te, które dopiero zaczynają, przydzielimy do grup na podstawie wieku i warunków fizycznych.

UWAGA!Jest możliwość zapisów telefonicznych oraz mailowych!

W mailu jak i przez telefon będziemy potrzebowali następujących informacji na temat dziecka:

Imię i Nazwisko
Wiek
Wzrost
Czy dziecko kiedyś już pływało
Telefon kontaktowy do opiekuna

Nr Telefonu, pod którymi można dokonywać zapisów oraz rozwiewać wątpliwości:

📱881-032-368 Bartosz Kośka
📱665-073-207 Dominik Sznajder

📬E-mail:

📧neptun_lodz@onet.pl

Pływanie to sport idealny.

Pływać można w każdym wieku – od 0 do setki, a nawet dłużej 😉 Pływanie nie obciąża organizmu, jest sportem mało urazowym, jest polecane jako najlepsza aktywność fizyczna w rekonwalescencji i rehabilitacji. Pływanie wzmacnia kondycję i wydolność organizmu, pomaga spalić kalorie, kształtuje piękną sylwetkę, buduje koordynację i zmysł równowagi.

Pływanie poprawia system odpornościowy organizmu,dzięki temu dzieci mniej chorują. Zdaniem pediatrów, układ krążenia i układ oddechowy małych pływaków pracuje lepiej. Krążenie poprawia się, ponieważ wszystkie narządy są lepiej odżywione, a toksyny szybko usuwane. Lepsza jest wentylacje płuc. Dzięki pływaniu Twoja pociecha uniknie wad postawy, będzie sprawniejsza i zwinniejsza.

Zajęcia na basenie sprawią, że dzieci będą się przede wszystkim dobrze bawić, zyskując przy tym całą gamę nowych umiejętności.

W wodzie pracują bowiem wszystkie mięśnie, a stawy i kręgosłup nie są tak obciążone, jak w przypadku innych sportów. Dzięki silniejszym mięśniom dziecko będzie się szybciej rozwijało fizycznie. Poprawi się koordynacja ruchowa, co z kolei ułatwi mu nabywanie kolejnych umiejętności, np.: chodzenia czy jazdy na rowerze itp.

To dyscyplina sportu, która najlepiej przygotuje dziecko do życia w grupie rówieśników

Dzięki grupowej formie zajęć dzieci stają się bardziej uspołecznione – otwarte na ludzi, co w przyszłości zaowocuje lepszymi kontaktami z rówieśnikami w grupach przedszkolnych i szkolnych. Przełamanie barier nieśmiałości już w najmłodszych latach sprawia, ze dzieci chętniej podejmują aktywność i funkcję lidera w grupie w okresie obowiązku szkolnego jak i w dorosłym życiu.