Zapraszamy na inaugurację nowego sezonu Ekstraklasy.

Zaszufladkowano do kategorii Aktualności | Możliwość komentowania Zapraszamy na inaugurację nowego sezonu Ekstraklasy. została wyłączona

NEPTUN CUP 2023

Zaszufladkowano do kategorii Aktualności | Możliwość komentowania NEPTUN CUP 2023 została wyłączona

Zaszufladkowano do kategorii Aktualności | Możliwość komentowania została wyłączona

Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo – Wyborcze UKS „NEPTUN”

Na zebranie zapraszamy także członków klubu, którzy ukończyli 16 lat ponieważ planujemy zmianę statutu, która spowoduje, że będą mieli prawo głosu oraz będą mogli kandydować do władz Klubu.

Zaszufladkowano do kategorii Aktualności | Możliwość komentowania Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo – Wyborcze UKS „NEPTUN” została wyłączona

ZAPRASZAMY NA MECZ EKSTRAKLASY

Zaszufladkowano do kategorii Aktualności | Możliwość komentowania ZAPRASZAMY NA MECZ EKSTRAKLASY została wyłączona

PUCHAR POLSKI 2023 – GRAMY W TURNIEJU FINAŁOWYM

W turnieju finałowym o Puchar Polski zmierzy się 6 drużyn. My zagramy w ćwierćfinale z AZS UW Warszawa w sobotę o godzinie 12.00
Mecz finałowy będzie transmitowany na antenie TVP SPORT – niedziela, godzina 11.15

Zaszufladkowano do kategorii Aktualności | Możliwość komentowania PUCHAR POLSKI 2023 – GRAMY W TURNIEJU FINAŁOWYM została wyłączona

PORAŻKA Z KSZO NA ZAKOŃCZENIE PIERWSZEJ RUNDY EKSTRAKLASY

Niestety wyjazdu do Ostrowca nie zaliczymy do udanych. Po przerwie świąteczno-noworocznej drużyna nie zaprezentowała się tak dobrze jak w meczach grudniowych. Znaczna ilość indywidualnych błędów w kryciu na początku meczu pozwoliła naszym rywalom na osiągnięcie kilku bramekprzewagi, którą gospodarze systematycznie powiększali. Dopiero w ostatniej kwarcie nasze akcje były płynniejsze i przede wszystkim skuteczniejsze ale na korzystny wynik nie było już szans.
W meczu z KSZO zadebiutował nasz nowy nabytek z Mińska – Nazar Tumilovich, który zdobył swoją pierwszą bramkę dla Neptuna. Wkomponowanie go do składu i zgranie z drużyną będzie wymagało czasu ale z pewnością w kolejnych meczach będzie stanowił mocny punkt naszej drużyny.
Kolejne mecze Ekstraklasy rozegramy w marcu.

Zaszufladkowano do kategorii Aktualności | Możliwość komentowania PORAŻKA Z KSZO NA ZAKOŃCZENIE PIERWSZEJ RUNDY EKSTRAKLASY została wyłączona

SŁABA PIERWSZA KWARTA ALE POTEM BYŁO JUŻ TYLKO LEPIEJ – POZNAŃ ZA SILNY DLA NEPTUNA

Seniorzy nie dali rady nawiązać równorzędnej walki z z zespołem Waterpolo Poznań. W pierwszej kwarcie wszystkie nasze akcje zakończyły się nieskutecznie a rywale bezlitośnie punktowali wykorzystując nasze błędy.W kolejnych kwartach poprawiliśmy już celowniki a także obronę, rywale nadal byli lepsi ale już o jedną bądź dwie bramki w każdej z kwart.Ostatecznie ulegliśmy 7:18 (0:6,2:3,2:4,3:5).
Następny mecz rozegramy już w nowym roku, będzie to wyjazd do KSZO Ostrowiec Św.

Zaszufladkowano do kategorii Aktualności | Możliwość komentowania SŁABA PIERWSZA KWARTA ALE POTEM BYŁO JUŻ TYLKO LEPIEJ – POZNAŃ ZA SILNY DLA NEPTUNA została wyłączona

DOBRY WYSTĘP NEPTUNA W EKSTRAKLASIE

Zgodnie z przewidywaniami w meczu czwartej kolejki Ekstraklasy nie udało się pokonać mocnej ekipy z Bytomia ale nasza młoda drużyna kolejny raz zaprezentowała się dobrze na tyle utytułowanego rywala. W drugiej i czwartej kwarcie nawiązaliśmy równorzędną walkę.
Szkoda, że nie mogliśmy zagrać w optymalnym składzie. Ale z drugiej strony nieobecność kontuzjowanych zawodników stworzyła okazję do debiutu dwóch młodych zawodników, członków Kadry Narodowej U-15 – Adriana Pawlaka i Igora Michalskiego. Po raz pierwszy w tym sezonie w składzie znalazł się także starszy o rok Kacper Adamczyk. Cała trójka zasłużyła na pochwałę i pokazała, że trener i drużyna mogą na nich liczyć.

UKS NEPTUN Uniwersytet Łódzki Mega Invest Job Center WTS Polonia Bytom 9:17 (2:5,4:5,1:5,2:2)

Za 2 tygodnie kolejnym naszym rywalem będzie drużyna Waterpolo Poznań.

Zaszufladkowano do kategorii Aktualności | Możliwość komentowania DOBRY WYSTĘP NEPTUNA W EKSTRAKLASIE została wyłączona

DWIE PORAŻKI SENIORÓW Z TOPOWYMI RYWALAMI

Podobnie jak dwa tygodnie wcześniej nasza ekstraklasowa drużyna rozegrała w miniony weekend aż dwa mecze. Rywalami były drużyny z najwyższej ligowej półki: mistrz sezonu 20/21 – AZS UW Waterpolo Warszawa i aktualny mistrz Polski ŁSTW OCMER Politechnika Łódzka.
W meczu sobotnim przeszkodą nie do pokonania dla naszych zawodników byli w szczególności dwaj najbardziej doświadczeni zawodnicy stołecznej Ekipy – Messan Moore i Mikita Chupryna. Obaj byli skuteczni nie tylko w ataku (odpowiednio 6 i 5 bramek) ale także w obronie. Kilku naszych zawodników na długo zapamięta tą lekcję.Nasz młody zespół odgryzał się na miarę swoich możliwości i efektem tego było 11 zdobytych bramek, co należy uznać za wynik przyzwoity. Podobnie jak w poprzednich dwóch meczach zabrakło zgrania w grze w przewadze liczebnej, z 7 takich okazji wykorzystaliśmy tylko dwie. Ostatecznie przegraliśmy 11:28 ale wynik mógł być nieco bardziej korzystny gdybyśmy lepiej wykorzystywali dogodne okazje. Warto odnotować, że w tym meczu zadebiutowało dwóch nowych zawodników wypożyczonych z Pałacu Młodzieży Warszawa – Adam Bątkiewicz, który zdobył też swoją debiutancką bramkę i bramkarz Artur Bołozowski.
W niedzielę byliśmy świadkami pojedynku derbowego a naszym przeciwnikiem był utytułowany ŁSTW OCMER Politechnika Łódzka. W składzie rywali zabrakło tym razem Michała Bara i Bartłomieja Troczyńskiego ale mimo tej absencji byli oni zdecydowanym faworytem spotkania. Dlatego niemałym zaskoczeniem był początek meczu, w którym najpierw objęliśmy prowadzenie po golu Piotra Telbucha i niewiele zabrakło aby pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem remisowym 2:2. W ostatnich sekundach, najskuteczniejszy tego dnia na boisku Michał Diakonow, zdobył dla drużyny ŁSTW jednobramkowe prowadzenie. W dużej mierze ten wynik był zasługą znakomitej postawy naszego bramkarza Kamila Augustyniaka. Niestety w kolejnej kwarcie nasza gra w obronie kompletnie się rozsypała i tą część meczu przegraliśmy aż 0:7. Trzecia i czwarta kwarta wyglądały już przyzwoicie, w obu strzeliliśmy po dwie bramki i straciliśmy po cztery.
Pomimo porażek (poniekąd spodziewanych) możemy z optymizmem spoglądać w przyszłość, drużyna funkcjonuje coraz lepiej a pozyskani nowi zawodnicy coraz lepiej rozumieją się z naszymi wychowankami.

UKS Neptun Uniwersytet Łódzki – AZS Uniwersytet Warszawski 11:28 (3:7,2:7,2:8,4:6)
UKS Neptun Uniwersytet Łódzki – ŁSTW OCMER Politechnika Łódzka 6:18 (2:3,0:7,2:4,2:4)

Zaszufladkowano do kategorii Aktualności | Możliwość komentowania DWIE PORAŻKI SENIORÓW Z TOPOWYMI RYWALAMI została wyłączona